W 2016 roku najwięcej turystów wybrało Hiszpanię na cel swoich podróży

W 2016 roku najwięcej turystów wybrało Hiszpanię na cel swoich podróży. Poza tym osiągnęła swój najlepszy rok w turystyce. Wygrała po raz czwarty z rzędu i tym samym pokonała swój rekord w międzynarodowych rankingach na najchętniej odwiedzane kraje. Zanotowano tutaj 75,6 miliona zagranicznych turystów.Jest to o aż 7.5 mln więcej niż w 2015.

W 2016 roku zagraniczni turyści, którzy odwiedzili Hiszpanię wydali  77 miliardów euro, co oznacza wzrost o 8,3%. Średnie wydatki turystów to 1,023 euro (+ 3,75%), natomiast dzienne wydatki to około 138 euro, co stanowi wzrost o 6,5%.

W grudniu 4 mln międzynarodowych turystów odwiedziło Hiszpanię, 13,3% więcej niż w tym samym miesiącu 2015 roku.  Miejscami najchętniej odwiedzanymi w okresie zimowym były Wyspy Kanaryjskie (31,4% całości), a następnie w Katalonii (24%) oraz w Andaluzji (12,5%).

W trakcie całego roku 2016 najwięcej turystów przyjechało z Wielkiej Brytanii (17,8 mln), Francji (11,3 mln), Niemiec (11,1 mln), krajów skandynawskich (5,16 mln) i Włoch (3,9 mln). Czas pobytu większości to od  czterech do siedmiu dni. Reszta Europy osiągnęła 4,9 miliona osób. Oznacza to wzrost o 15,7%. Również znaczący był wzrost o 7,2% w przyjazdów turystów ze Stanów Zjednoczonych do Hiszpanii, która wyniosła 2 mln i 23,3% reszty Ameryki (2,56 mln).

Do miejsc najchętniej odwiedzanych przez turystów należy Katalonia (17,9 mln) Wyspy Kanaryjskie (13,2 mln) Andaluzji (10,6 mln), Valencia (7,8 mln) okolice Madrytu (5,7 mln)

Zakwaterowanie było w dużej mierze w hotelach, jednak zauważono wzrost wynajmu prywatnego aż o 8% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Głównym powodem, podróży był wypoczynek, rekreacja i święta. I nic w tym dziwnego. Hiszpania to piękny i zróżnicowany kraj, na terenie którego można wypoczywać, i zwiedzać. Każda z hiszpańskich prowincji ma pewną odrębność i własne, charakterystyczne cechy. Dzięki czemu potrafi za każdym razem zaskoczyć czymś nowym i ciekawym. Hiszpanie kochają swoje tradycje. Uwielbiają wyrażać przywiązanie do własnej kultury w wyjątkowy sposób – fiesty. Dlatego też nie jeden turysta został urzeczony pięknem i magią tego kraju.


1 COMMENT
  • Maciek
    Odpowiedz

    Witam serdecznie , świetny rzeczowy artykuł . Dziękuję za poświecenie czasu i przygotowanie tak przydanego materiału . Artykuł zawiera wiele przydanych informacji

    pozdrawiam
    Maciek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *