Apartamenty w Hiszpanii – na wakacje i na stałe

A może tak rzucić wszystko i wyjechać do Hiszpanii? Kto z nas nie ma na to czasem ochoty! A apartamenty w Hiszpanii z widokiem na morze czekają… Dlaczego właśnie apartamenty?

Wakacje przez 340 dni w roku
Hiszpania to kraj pełen słońca. Jest aż 340 dni słonecznych dni w roku. A w Polsce, jak śpiewa Kazik „nie ma słońca / Nieomal przez siedem miesięcy w roku”. Takie porównanie nie jest korzystne dla naszego kraju. Dlatego coraz popularniejsze są wyjazdy do Hiszpanii podczas zimy. Kiedy u nas mrozy, w Hiszpanii jest przyjemnie ciepło – podobnie jak w Polsce na wiosnę. Można poczuć ogrzewające promienie i orzeźwiającą morską bryzę zamiast ocierać twarz z mokrego śniegu. A to wszystko jest dosłownie na wyciągnięcie ręki – 2-3 godziny lotu, i to taniego lotu.

To słoneczne błogosławieństwo może łatwo zamienić się w „turystyczne przekleństwo”. W lecie wszystkie hotele są zarezerwowane i coraz częściej zastajemy taką sytuację podczas próby rezerwacji wakacji na jesieni lub w zimie. Dodatkowo, władze Barcelony zastanawiają się nad zakazem otwierania kolejnych turystycznych przystani.
apartamenty w hiszpanii
Biorąc pod uwagę taki rozwój sytuacji, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup własnego lokum. Apartamenty w Hiszpanii są dostępne w podobnych (lub nawet niższych) cenach do polskich mieszkań, a ich zakup daje nieograniczony wybór terminu wakacji. Dodatkowo, podczas naszej nieobecności w Hiszpanii, taki apartament można wynająć innym turystom.

 

 

Apartamenty w Hiszpanii warte przeprowadzki
Coraz bardziej kusząca jest też perspektywa stałego zamieszkania w tym słonecznym raju. Ale czy to także „codzienny raj”? Kryzys roku 2008 szczególnie dotknął Hiszpanię. Czy zatem warto myśleć o przeprowadzce? Jest kilka powodów, by patrzeć optymistycznie na plany zamieszkania w tym kraju.

Kryzys, który dotknął Hiszpanię, ma też swoją pozytywną stronę. Przede wszystkim, apartamenty w Hiszpanii są dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu, więc już na początku naszej drogi jest nieco łatwiej. Korekta cen po 2008 roku wyniosła aż 30%!

Dodatkowo, jako obywatele Unii Europejskiej mamy prawo do zamieszkania w innym kraju bez konieczności uzupełniania wielu formalności. Podjęcie pracy w Hiszpanii nie wymaga starania się o dodatkowe pozwolenia, gdyż sam numer N.I.E. potrzebny do kupna nieruchomości jest wystarczający. Tak samo jest w przypadku chęci założenia biznesu. Proces zakładania firmy jest nawet szybszy niż w Polsce.

Same koszty utrzymania nie różnią się niczym od kosztów w naszym kraju. Co więcej, koszty utrzymania nieruchomości (czynsz, rachunki za media) są nawet nieco niższe.
Luksus to norma
Można więc powiedzieć, że wakacje czy mieszkanie w Hiszpanii to codzienny luksus w średniej cenie. Koszt zakupu apartamentu to koszt zakupu warszawskiego mieszkania, a życie w słońcu przez 11 miesięcy jest luksusem, na który w Polsce nie możemy sobie pozwolić.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *