Gdzie najlepiej inwestować w nieruchomości na wynajem wakacyjny

Hiszpania zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem najchętniej odwiedzanych miejsc. O dziwo przed nią znajduje się Francja i Stany Zjednoczone. To czyni te rynki bardzo atrakcyjne pod wynajem wakacyjny.

Analiza danych statystycznych przeprowadzona zaraz po kryzysie wykazuje, iż w chwili obecnej ceny są o około 40% niższe w porównaniu z rokiem 2007. Nieznaczny wzrost odnotowano już w połowie 2015. Od tego momentu utrzymuje on swoją tendencję.

Popularność Hiszpańskiego marketu nieruchomości wynika z dobrej lokalizacji i niskich cen ( w których deweloperzy próbują się nawzajem prześcignąć).

Najchętniej odwiedzane miejsca to Andalusia, Valencian Comunidad, Catalonia.

nieruchomosci-na-wynajem-wakacyjny

Andalusia

To region Almerii, Costa de Sol, Costa Tropical i Costa de la Luz. Całoroczny łagodny klimat i łatwy dostęp powoduje, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Europie. Jest nie tylko atrakcyjne podczas lata, ale i również podczas zimy. Przyciąga osoby które poszukują słońca, a także amatorów golfa.

Najbardziej popularne miejsca: Marbella, Estepona, Malaga, Cadiz.

Połączenia lotnicze: Malaga ma międzynarodowe lotnisko i połączenie z wieloma miastami europejskimi. Miedzy innymi z Warszawą, Krakowem i Wrocławiem.

Wakacyjny wynajem: Zostały wprowadzone pewne regulacje odnośnie wynajmu, które zakładają iż od 11 Maja 2016 każda nieruchomość wynajmowana musi być zarejestrowana .

Catalonia (Tarragona, Barcelona i Girona)

Jak co roku Barcelona zyskuje miano najbardziej popularnego miejsca w Hiszpanii. I nic w tym dziwnego rejony te mają swój charakter, są bogate kulturowo i kulinarnie. Jednak nie jest to miejsce docelowe podczas zimy. Temperatury w tym okresie spadają czasem nawet do zera.

Ceny nieruchomości są zdecydowanie wyższe niż w pozostałych regionach Hiszpanii

Połączenie lotnicze jest bardzo dobre. Są trzy główne lotniska: w Barcelonie ( El Prat), w Gironie (Costa Brava) i  Tarragona (Reus Airport). Można tez przyjechać szybkim pociągiem z Paryża. Taka podroż zajmuje powyżej 6 godzin.

Wynajem wakacyjny: Musisz aplikować o wakacyjny wynajem w Catalonii. W centrum Barcelony w chwili obecnej zostało zamrożone wydawanie takich licencji. Jeśli wiec jeśli myślisz o tym, możesz się  rozczarować. Nie bedziesz w stanie legalnie wynająć.

Comunidad Valanciana ( Valencja, Alicante i Castellon)

To tutaj jest Costa Blanca, trzeci najchętniej wybierany region wakacyjny. Jest to miejsce z piaszczystymi plażami i różnymi atrakcjami turystycznymi tj. parki rozrywki, pola golfowe.

Costa Blanca przyciąga turystów przez cały rok. Dni słonecznych w ciągu roku jest 320.

Najbardziej popularne miejsca to: Torrevieja, Calpe, Altea, El Campello, Orihuela Costa

Połączenia lotnicze: Alicante-Elche jest międzynarodowym lotniskiem, które ma obsługuje loty do ponad 100 różnych miast. Z Polski są loty z co najmniej 5 lotnisk(Warszawa, Kraków, Gdańsk,Poznań i Wrocław)

Wynajem wakacyjny:  w ostatnim czasie stało się obowiązkowe rejestrowanie nieruchomości pod wynajem.

Kilka porad odnośnie kupowania nieruchomości w Hiszpanii:

  1. Musisz przede wszystkim skupić się na najlepszej lokalizacji. Jeśli planujesz zakup pod wynajem, to ten czynnik będzie najbardziej istotny . Jest bardzo dużo nieruchomości tanich, które znajdują się w kiepskiej lokalizacji, na które dalej nie ma popytu. Na nie nigdy nie będzie,.
  2. Teraz jest najbezpieczniejszy czas na kupowanie, zaraz po kryzysie. Ceny są niskie, i przepisy odnośnie nieruchomości deweloperskich są bardziej restryktywne. Paradoksem jest to, ze ludzie najchętniej kupują wtedy, kiedy ceny osiągają szczyt. A to właśnie dno bessa, zaraz po boomie jest najbardziej bezpiecznym czasem.
  3. Jeśli kupujesz, żeby wynajmować, zrób najpierw małe rozeznanie jak wygląda rynek w tych okolicach i jak wygląda sprawa z uzyskaniem licencji.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *